Saghmeister Gábor szabadkai motorversenyző (KTM) a 183 fős mezőnyben a 106. helyen futott be a Dakar 2013 második szakaszán.

A pilóta közel tizenegy perces hátrányban ért célba az első helyezett, chilei Lopez Contardo mögött (összesített eredmény, két nap után). A mai 85 kilométeres mért szakaszt követően elkezdődik a valódi, sivatagi küzdelem, hiszen holnaptól már extrém hosszú napi etapok és komoly szintkülönbségek várják a versenyzőket.
.
Öt gyakori sebességhatáros tévhit a magyar utakon: utánfutó, autópálya, segédmotor és lakott terület vége tábla – bírságokkal és KRESZ-magyarázattal.
Több mint 70 százalékkal nőtt az elektromos rollerek által okozott személyi sérüléses balesetek száma, miközben a rolleres károk negyedét ittasan okozhatják.
A rossz időjárás miatt elmaradt a május 17-re meghirdetett dunaharaszti Old Motors Veteránvásár, de a szervezők már kijelölték az új időpontot.