DOT-szám? Helyes guminyomás? Eltérő méretek? Minden kérdésre válaszolnak az R17.hu szakértői, Szabó Roland és Soltész Norbert!
Szeretnél Te is kérdezni tőle? ITT megteheted – Hamarosan jelentkeznek a részletes, mindenre kiterjedő válasszal!
Kedves Gumiguru! Én egy 93-as Honda NSR50-re szeretnék új gumikat vásárolni, mert a régiek már borzasztó öregek és egyébként terepmintásak, ami ugye közútra nem a legjobb választás. A kérdésem az lenne, hogy ilyen pici motorra milyen gumit tudnál ajánlani utcára, ami a lehető legjobb tapadást biztosítja? Az nem baj, ha gyorsan kopik.
Illetve maradjak a gyári – elöl 2.75/17, hátul 3.00/18 – méreteknél, vagy lenne rá valami ideálisabb ami a teljesítményt nem fogja vissza különösebben, viszont a kezelhetőség szempontjából ideálisabb? Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.: Laci
VÁLASZKedves Laci! A méretválaszték miatt nem egyszerű erre a kicsi motorra nemhogy nagyon jó tapadású abroncsot, de egyáltalán bármilyen gumit találni, de lehetetlent nem ismerünk. A gyári méret mindig a legideálisabb, ettől eltérni nem célszerű ezt nem győzzük hangsúlyozni. Hagyományos, colos méretezésben vannak megadva a motor méretei, ebben nehezen találni megfelelőt. Ragaszkodjunk az egyforma gumikhoz, ebben az esetben a Continental ContiGo mintázatot tudom javasolni.

Continental a megoldás
Előre teljesen gyári 2,75-171 lesz az ajánlásom hátra viszont a colos méretezést kiváltva a 90/90-18 a jó méret. Alapvetően ez is első specifikációjú, de ennek most nem adok nagy hangsúlyt, fel kell tenni hátra és motorozni vele. Ezzel most teljesen szembe megyek az állításaimmal, de mivel egyszerűen nincs igazán jó alternatíva amit hátra tehetnénk, így ez az opció a járható út. Nem beszélünk őrült nagy teljesítményről, így nagy gond nem lehet vele. 90/90-18-as méretben kifejezetten hátsó gumi a Michelin Pilot Street, ennél jobbat erre a motorra nem lehet szerelni, sajnos ehhez első méret nem lesz, így maximum vegyíteni tudod a Continentallal.
No related posts found...