Videó: Egy nap, egy út – Motorosok a pályán

- Kategória: Hírek
0

Még hogy vizes aszfalton nem lehet dönteni? Többen megcáfolták ezt a tévhitet a hétvégi túraversenyen…

Múlt hétvégén zajlott a Szentendre Város Baleset Megelőzési Bizottsága által szervezett „Egy nap, egy út”, ahol a motorosoknak hat feladatot kellett teljesítenie, melyek közül az első a Hegylakók Motoros Magazin átlagtartó kihívása volt:

Négy különböző vezetéstechnikai feladatot fűzött össze egy nagyjából 150 méter hosszú, patkó alakú pálya, ahol az nyert, aki hiba nélkül teljesítette a kört, és szintidőn belül, azaz 27 és 35 másodperc között ért célba. A feladat nehézségét jól mutatta, hogy mindössze tíz embernek sikerült csont nélkül, maximális, húszpontos eredménnyel zárni, bár az is igaz, hogy szándékosan nem lett túl nehéz a pálya, ezért senki nem távozott pont nélkül –  a legtöbben 10-15 pontot jegyezhettek fel a második állomás előtt.