Motorokkal erősít a polgárőrség

Motorokkal erősít a polgárőrség

              - Címkék |Hírek

Az Országos Polgárőr Szövetség elnöke szerint 2015 a polgárőrségnél a technikai fejlesztések éve volt – áll az MTI beszámolójában.

 Papp Károly országos rendőrfőkapitány köszönetet mondott a polgárőröknek azért, hogy hozzájárultak ahhoz, ne alakuljon ki közbiztonsági deficit az országban, miután megnövekedtek a rendőrség határrendészeti feladatai az illegális bevándorlás miatt. Példaként említette, hogy amikor erőt és eszközt csoportosítottak át a szerb-magyarról a horvát-magyar határszakaszra, akkor a polgárőrséggel feszesen és pontosan működtek együtt.

motorved-polgaror-egyesulet
A Motorvéd Polgárőr Egyesület képében jelenleg is résztvesznek kétkerekűek a munkában

Papp Károly arról is beszélt, hogy a rendőrség eddig összesen 918 kerékpárt adott a polgárőrségnek, illetve felidézte, hogy korábban ígéretet tett motorkerékpárok beszerzésére is. Ennek kapcsán elmondta, beszerzésük folyamatban van, várhatóan jövő áprilisban tudják átadni őket. Ezzel tovább nőhet a polgárőrök hatékonysága, akik korábban is komoly támogatásokat élveztek – a magyar kormánytól például 427 terepjárót kaptak a munkájukhoz.