Nemrég beszélgetünk a közútkezelővel, hogy milyen veszélyesek a kisebb bukkanók, és miért nincs előzni tilos tábla az ilyen helyek előtt – pont egy ilyen útszakasz került szóba, mint a videón látható rész.
Motoros barátunk kérdezte pár hónapja, hogy kinek kell szólni, ha veszélyes útszakaszt szeretne bejelenteni. Tulajdonképpen egy pár száz méteres egyenesről volt szó, látszólag semmi veszélyes nincs benne, ám a közepén fekvő bukkanó éppen eltakarta a szemből előző kisebb autókat, motorokat, akik rendre rá is előztek az – ő szemszögükből nem látható – szembejövőkre. Vele is megtörtént jó párszor, hogy satuznia kellett, ezért úgy döntött, tesz valamit a lehetetlen helyzet ellen.
Igazi happy end lett a sztori vége: elment az e-mail a Magyar Közúthoz, ott megköszönték, majd a képek alapján úgy látták, jogos a felvetése.
Pár hét múlva már ott állt a tábla és a záróvonal, hogy senki ne előzzön a látszólag egyenes, belátható, mégis balesetveszélyes szakaszon.
Így bukkan fel a motor a semmiből
Persze mit sem ér a tábla, ha az arra járók magasról tesznek rá: Arthur hasonló helyzetet élt meg, amikor szemből két motor tűnt fel a sávjában. Ugyanúgy egy bukkanó fedte el, hogy két motoros közelít, akik – szerencsére – nem szorosan egymás mellett haladtak, így megúszta a kalandot néhány izzadságcseppel és erős szívdobogással:
Igen, Arthur jóval gyorsabban hajtott a megengedettnél, de itt nem ez a „látnivaló”. Nem csoda, hogy szegény kifakadt a videója alatt: Mindössze húszéves vagyok, és kis híján meghaltam, csakúgy, mint a mögöttem jövő barátom… – írta a bejegyzés alá. Pedig ő még szerencsésen megúszta, hisz’ a videó végén látszik, hogy a szemből ráelőző kawás már nem volt ilyen szerencsés
Tanulság? Nos, ha ilyen helyet látsz Magyarországon, ahol a Te szemszögedből eltűnhetnek a szembejövők a bukkanó felett, és nincs kint záróvonal, akkor motoros barátunkhoz hasonlóan ne légy rest, és jelentsd a közútkezelőnek (itt tudod bejelenteni)! Neki is pár hét alatt válaszoltak, és alig egy hónap múlva ki is került a tábla, plusz a felfestés. Egyébként pedig – és ez még fontosabb – egyszerűen ne előzz záróvonalon, mert a videóból is kiderült: attól még jöhetnek szembe, hogy Te nem látod őket…
Nyitókép: Facebook/Arthur Malléjac