A Bajaj révén születhetnek meg a KTM elektromos nagymotorjai.
A KTM és a Bajaj közös munkája egészen hosszú időre nyúlik vissza: az osztrák-indiai frigy még 2007-ben köttetett. Az elmúlt 15 év során együttműködésükből született például jó néhány Duke, Pulsar és persze a hamarosan érkező, 490-es KTM-ek is a Bajaj hathatós segítségével látnak napvilágot.

Idén év elején a Pierer Mobility első embere, Stefan Pierer leszögezte: az elkövetkezendő tíz évben megugrik az elektromos motorok száma Európában, különösen a városi közlekedésre szánt kategóriában, és a KTM is több modellt készít a jövőben ilyen erőforrással. A KTM korábbi elektromos fejlesztéseinek legérdekesebb darabja ez a hibridjármű, mely a rollerek és a 125-ös motorok erényeit egyesíti:
Persze muszáj is fejlesztenie a KTM-nek, mert eközben a kihívók sem tétlenkednek. Júniusban a Ducati megvillantotta a 2023-as MotoE versenyeken induló V21L versenygépet, egy hónappal később pedig a Triumph fedte fel TE-1-re keresztelt prototípusát.
Valószínűleg inkább évek, mintsem hónapok telnek még el a KTM-Bajaj e-motorok leleplezéséig, ám abban biztosak lehetünk: az osztrák mérnökök komolyan gondolják az elektromos-modellválaszték bővítését.
