Kiváló marketingfogás, hogy az osztrák KSR-hez tartozó Brixton rendszeresen megszólaltatja vásárlóit, és arra kéri őket, meséljék el, hogyan lettek motorosok, illetve mit jelent számukra a motorozás. Ezúttal Arianna állt kamera elé…
Van, akit családi hagyomány vezet a motorozás világába, más már gyerekként pontosan tudja, hogy amint megteheti, kétkeréken járja majd a világot. Arianna életébe azonban szinte véletlenül „toppant be” motorozás: a kíváncsiság, az önállóság iránti vágy és az új kihívások keresése végül egy új 125-ös képében öltött testet.
A 27 éves építész a szicíliai Cataniában él, ahol szinte minden adott ahhoz, hogy az ember időről időre letérjen a megszokott útvonalakról. A várost az egyik oldalon a tenger, a másikon hegyek és kanyargós utak veszik körül, így egy rövidebb hétvégi motorozásból is könnyen egész napos kaland válhat.
Az első motor mindig különleges
A könnyű és stílusos Crossfire 125 XS-re esett a választása, mivel karcsú, ingázásra alkalmas gépre volt szüksége, mely hétvégén hobbijárműként is beválik. Igazán megértjük, hiszen ki ne szeretne egy-egy napot eltölteni Szicília hegyeiben, ahol nehéz eldönteni, hogy a rengeteg kanyar vagy a lenyűgöző táj jelenti a nagyobb vonzerőt.
Fontos volt, hogy gyárilag is egyediséget sugározzon, vagány, játékos formavilágú legyen, ezért esett a választásom a Crossfire-re – mesélte Arianna
– Nem én vagyok a leggyorsabb, nem az én gépem a legerősebb, de valószínűleg én szórakozom a legjobban az apró hegyi utakon – szögezte le, hozzátéve, hogy ha a Crossfire egy emoji lenne, akkor a napszemüveges, felszabadultan mosolygó fejként jelenne meg a kijelzőn… – Hogy miért pont az? – Mindig készen áll a kalandra, a csibészségre, legyen szó egy-két órás vagy egy-két napos túráról – vágta rá az ifjú motoros.

Egy nő, aki motorozik?!
Arianna korábban egyetlen motorozó nőt sem ismert, sőt a családjában sem volt kétkerekű. Emiatt sokáig azt gondolta, hogy talán nem neki való ez a világ. Érdekelték a kétkerekűek, mégis nehéz volt elképzelnie saját magát a nyeregben, mert nem látott maga körül követhető példákat. Miként mesélte, bizonytalansága idővel motivációvá alakult. Egyre erősebb lett benne a vágy, hogy kitörjön a megszokott szerepekből, és bebizonyítsa: a motorozás nem nemtől, hanem érdeklődéstől és elszántságtól függ, de továbbra sem volt semmilyen előzmény vagy konkrét esemény, ami vásárlásra sarkallta volna. A fordulópont akkor jött el, amikor meglátta az XS-t egy kereskedésben, az eladó pedig örömmel közölte, hogy szinte várnia sem kell: a megrendelés után már keresheti is a neki tetsző sisakot és ruhát, mert hipp-hopp ott lesz a felrendszámozott gép a szalonban.

Lám, minden csak elhatározás kérdése, és erre remek példa Arianna története, aki megvalósította az álmát, és bár korábban elképzelni sem tudta ezt, ma már motorozással kezdi, illetve zárja a napjait.


