Rosszkor, rossz helyen

Rosszkor, rossz helyen

              - Címkék |Hírek

A hanyag szervizelés nem csak a motorosra, hanem a körülötte közlekedőkre is veszélyes. Elképesztő képsorok a nagy víz túloldaláról.

A 101-es úton, Redwood City közelében készült ez a felvétel, melyen a balesetet szenvedett autó látható. Egy motorról elszabadult lánckerék okozta a galibát, mely becsapódott a szélvédőn át, és beleállt a karosszériába.

Centiken múlt, hogy nem történt nagyobb baj...
Centiken múlt, hogy nem történt nagyobb baj…

Szerencsére nem találta el a vezetőt, így nem történt nagyobb tragédia – belegondolni is rossz, milyen pusztítást végzett volna az alkatrész, ha telibetrafál valakit… Már csak az a kérdés, melyről egyébként nem is tesznek említést az NBC híradásában, hogy a balesetet okozó jármű milyen motorkerékpár is volt pontosan?

3 Comments

  1. János Járki

    Szerintem kamu.

  2. Németh Zoltán

    És hogy jött le a tengelyről? Mert egyoldali villás motort én még nem láttam lánccal hajtani (kardán vagy fogasszíj), illetve azt sem a szabad vége felől hajtják, hanem a csapágyas része felöl. Azaz előbb a keréknek is le kell jönnie és a tengelynek is ki kell esnie. Szóval szerintem inkább a motoros dobta el mint egy dobócsillagot.

  3. Ez egy kamu. Milyen motorról esik le így? Fizikai képtelenség. Már csak abból kiindúlva, hogy a tengely egyik vége (legalábbis az én motorjaimon így van) hegesztett, vagyis a tengelynek teljesen ki kell esnie hogy a lánckerék kirepülhessen. Na legyen, kiesett, ehhez a mutatványhoz még mindig nagy tempóban kell menni vele, és húzni neki mint a barom hogy a lánc ilyen energiát adjon a lánckeréknek. Szerintem egy vasat szállító cigány kocsi platójáról leesett és felpörögve az aszfalton csapódott bele.

Leave a Reply