DOT-szám? Helyes guminyomás? Eltérő méretek? Minden kérdésre válaszolnak az R17.hu szakértői, Szabó Roland és Soltész Norbert!
Szeretnél Te is kérdezni tőle? ITT megteheted – Hamarosan jelentkeznek a részletes, mindenre kiterjedő válasszal!
Kedves Gumiguru! Honda XL 125 V Varadero motoromhoz szeretnék új gumikat venni. Jelenleg Metzeler Lasertec típusúak vannak rajta. (Tavaly vettem a motort használtan.) A kérdésem az lenne, hogy ár/érték arányban megéri-e ilyen árkategóriás gumikat vennem, vagy akár ugyanennél a típusnál maradnom?
Ezt azért is kérdem, mert egyrészt a Lasertec elég drága gumi, másrészt viszont az is igaz, hogy nem két évre venném, tehát szempont ez is, hogy hosszabb távon bírja.
Nem vagyok hardcore motoros, nem túrázok vele éjjel-nappal, nem ralizok földúton, nem tépem a szarvát, ha nem muszáj. A környéken motorozgatok vele, egy-egy túrát (néhány száz km-est) azért tervezek a szezonra, mindezt 99%-ban aszfaltos úton. Szóval szerintetek maradjak ennél a guminál, esetleg tudtok jobb ár/érték arányút ilyen felhasználásra?
Köszönöm segítségeteket, válaszotokat!
VÁLASZKedves Kérdező! Valahol megértem és egyet is értek az álláspontoddal, valóban nem olcsó egy szett abroncs a kis Varaderora, pláne a gép árához mérten. Viszont a másik szemlélet az, hogy szerintem az abroncson spórolni nagy butaság, hiszen a motor viselkedését alapvetően meghatározza, illetve ne felejtsük el, hogy az a kis felület tart minket az úton. Csak ezt a néhány érvet vizsgálva is úgy gondolom, hogy nagyon nem éri meg spórolni rajta. A Lasertec valóban nem tartozik az olcsóbb abroncsok közé, de ebben a méretben elérhető gumik nagyjából mind egy árkategóriába esnek.
A Metzelert már ismered, de a Continental olcsóbb
Viszont, ha fontos a jó ár, akkor a Continental ContiGO “H”-s sebesség indexű gumija az, ami még egy jó alternatíva lehet. Kényelmes motorozáshoz, illetve csak és kizárólag aszfalton való közlekedéshez igazából bármelyik megfelelő lesz. Minőségben nem gondolom egyáltalán rosszabbnak, mint a Metzeler termékét, ilyen szempontból – ha a költségkímélés is szempont – akkor ezt az abroncsot vásárold meg.
No related posts found...