Üdv, a nevem Henryx, a helyi sheriff vagyok. Azzal a céllal hoztam létre ezt a – Magyarországon egyedülálló – westernvárost, hogy megismertessem e letűnt történelmi kort mindazokkal, akiket felém sodor a vadnyugati szél… – áll a lenyűgöző Henryx City alapítójának bemutatkozásában.
A teljesen önerőből épült, bárki számára ingyenesen látogatható, család- és emberbarát falucskában korhű környezetbe csöppen az ember, hiszen az egyes szobák, helyiségek szinte száz százalékban az USA vadnyugati vidékéről származó relikviákkal, emléktárgyakkal vannak berendezve.

A négyhektáros terület folyamatosan fejlődik, így például következő lépésként felépül egy életnagyságú aranymosó, valamint a vízi erővel hajtott fafűrészüzem, továbbá egy kisvasút, ami a vendégeket szállítja majd a Westernvilágban.
Szeretném, ha másoknak is örömet szerezhetnék a munkásságommal. A város folyamatosan fejlődik, és még egy év kell, hogy véglegesen elkészüljön. Henryx Cityben található étterem, indián- és westernmúzeum, vasútállomás életnagyságú gőzmozdonnyal, vagonokkal, amely múzeum és kávézó is egyaránt. Egyéb szórakozási lehetőségek: ingyenes lovaglás, lovaskocsizás, postakocsizás – áll a tulajdonos, Henryx bemutatkozásában, aki rendszeresen szervez autós- és motorosfesztiválokat, valamint gyerektáborokat is.
Klipforgatáshoz is ideális – számos kisfilmet és reklámot készítettek már Henryx Cityben
Egyéni kéréseket is szívesen teljesítenek, így esküvők, név- és születésnapok, ballagások, brigádbulik lebonyolítását is vállalják. Ha kedvet kaptál egy kellemes hétvége eltöltéséhez, 2016 áprilisától ismét látogathatod a Császár település határában fekvő Henryx Cityt, s addig is további információkat személyesen a tulajdonostól kaphatsz a 0670-2569661-es telefonszámon, illetve a Henryx Western City honlapján.
Kapcsolódó: korábban mi is meglátogattuk a helyet, s mi tagadás, egyből lenyűgözött minket. Helyszíni beszámolónkat és galériánkat ITT találjátok Henryx Cityről.