DOT-szám? Helyes guminyomás? Eltérő méretek? Minden kérdésre válaszolnak az R17.hu szakértői, Szabó Roland és Soltész Norbert!
Szeretnél Te is kérdezni tőle? ITT megteheted – Hamarosan jelentkeznek a részletes, mindenre kiterjedő válasszal!
Kedves Gumiguru! A következő a kérdésem: Yamaha FJR1300-at használok, 80%-ban autópályán, tempósan. Milyen gumit tudsz ajánlani hátra? Most Battlax T30 GT van rajta, bevált, ennél rosszabbat semmiképpen nem szeretnék.
Köszönöm a választ!
VÁLASZKedves Kérdező! A motorodat – az önsúlya miatt – célszerű erősített szerkezetű abroncsokkal felszerelni. A T30 EVO GT minden szempontból kitűnő választás, úgy gondolom, az összes kritériumnak megfelel, amit egy FJR állít a gumi elé. Amennyiben rosszabbat nem szeretnél, és az első abroncsod is egy ilyen modell, akkor mindenképp ezt válaszd ismét hátra – motorgumit párban célszerű használni.

Gyakorlatilag minden gyártónak van ebben a méretben erősített kivitelű terméke, így a skála szinte ugyan olyan széles, mintha általános túragumit keresnénk. Metzeler Roadtec 01 HWM, Michelin Pilot Road4 GT – ezek mind egy fejlesztési hullámban születtek a japánok gumijával, és hasonló tulajdonságokkal is rendelkeznek.
Vannak frissebb, jobb fejlesztések is, például a Continental!
Az újabb abroncsok közül tudom még számodra javasolni a Continental RoadAttack 3 GT-t. Kevesen használják ezt az abroncsot, ennek oka, hogy itthon a korábbi szériák miatt kialakult némi előítélet, pedig itt különösen igaz, hogy nem szabad általánosítani! A Continental ma már az élvonalba tartozik, sőt maga mögé utasított mindenkit a Motorrad 2017-es tesztjén, szóval a RoadAttack is legalább olyan jó választás, mint a fentiek. Részemről bátran ajánlom a RoadAttackot, érdemes kipróbálnod – szerintem biztosan nem csalódsz majd benne.
No related posts found...