Az új KRESZ szerint nem lesz büntethető az elsősegélydoboz hiánya, csak akkor, ha balesetnél szükség lenne rá, de nincs a járműben – ez áll a 2013-ra időzített rendeletcsomag előzetes terveiben.
Vagyis a rendőr továbbra is ellenőrizheti, kérheti a motorostól igazoltatáskor, de semmilyen szankcióval nem sújthatja, ha lejárt vagy hiányzik a vöröskeresztes tasak. De nem ez az egyetlen komoly változás a rendeletcsomagban.
A 0,5 és 0,8 ezrelék közötti mértékű véralkoholszint csak akkor lesz büntethető, ha a kerékpárt vagy elektromos meghajtású robogót használó vezető főúton közlekedik és/vagy közvetlen veszélyhelyzetet teremt. (Vajon mennyivel veszélyesebb az ittasan, harminccal csalinkázó robogós, mint az ugyanennyivel suhanó biciklis? Miért nem büntethető a részeg kerékpáros, ha a robogós igen?)

A várakozási és megállási tilalom eddig mérlegelés nélkül 30 000 forintos bírságot jelentett, ez a “senkit nem veszélytető tiltott parkolás” esetén tízezer forintra fog mérséklődni. Nem vonatkozik ez a gyalogátkelőhelyekre: a zebrán vagy annak közelében szabálytalanul parkoló jármű tulaja 25 000 forintot, míg a mozgássérülteknek fenntartott helyen jogtalanul várakozók 50 000 forintot fizetnek a kihágásért.
A csomag további elemeit folyamatosan dolgozzák ki, ha ötleted, tanácsod lenne az elvárható szigorításokkal/enyhítésekkel kapcsolatban, azt a kreszmodositas@gmail.com címen keresztül juttathatod el a döntéshozókhoz.