Ötvenezren szavaztak az Év Motorkerékpárja választáson

- Kategória: Kiemelt cikk
0

Lezárult a 222 modellt felvonultató Év Motorkerékpárja választás, melyen nemes egyszerűséggel taroltak a bajorok – három kategóriában is elhódították az első helyet, és több modelljük dobogós lett.

Összesen 47 407 motoros vett részt a Motorrad magazin 2019-es voksolásán. Számos kategóriában választhattak kedvencet (pl. gyorsasági motorok, endurók, crossoverek, túragépek, kezdőmotorok stb.), s a különböző géposztályok közül háromban a BMW modelljei hódították el az első helyet, míg a KTM a 1290 Super Duke GT-vel és a 390 Duke-kal diadalmaskodott.

Triplázott a BMW az Év Motorkerékpárja választáson

Szoros versenyben utasította maga mögé a két- és négyhengeres Panigalékat a tavaly ősszel teljesen megújult BMW S 1000 RR – a bajor sornégyes a szavazatok 22,1%-át szerezte meg.

A KTM-hez került a kezdő- és túramotorok első helye

Az endurók között a 2018 őszén megjelent, és általunk már tesztelt R 1250 GS diadalmaskodott (23,5%) a Honda Africa Twin/Africa Twin Adventure Sports előtt, míg a crossoverek között egyik kedvenc tesztmotorunk, a bámulatosan sokoldalú S 1000 XR vitte a prímet, beelőzve a Ducati Multistradát és Hypermotardot.

Az endurók, a gyorsasági motorok és a crossoverek között is diadalmaskodott a BMW

A túragépek között hajszál híján maradtak le a kék-fehérek az első helyről, viszont két motorjuk is felfért a dobogóra – a győztes KTM 1290 Super Duke GT mögött a vadonatúj BMW R 1250 RS és az általunk szintén tesztelt, 2019-es R 1250 RT végzett.